Olejek arganowy do włosów

Pielęgnacja włosów olejkiem arganowym zapewnia ich głębokie odżywienie i wzmocnienie, zdrowszy wygląd oraz atrakcyjny połysk.

Jest szczególnie zalecany na włosy suche i zniszczone, ponieważ przywraca ich normalny stan: odbudowuje uszkodzoną strukturę włosów, ogranicza ich łamliwość i tendencję do rozdwajania.

Wywiera także silny wpływ terapeutyczny na cebulki oraz skórę głowy, dzięki czemu kompleksowo dba o wygląd.

Jak stosować olejek arganowy na włosy?

Olejek arganowy wystarczy delikatnie wcierać w suche i umyte włosy, rozpoczynając od końcówek i kończąc na cebulkach. Następnie należy zawinąć włosy w ręcznik na minimum godzinę, a najlepiej na całą noc. Po zdjęciu ręcznika włosy można umyć i ułożyć.

Może także służyć jako maska do włosów stosowana maksymalnie godzinę przed ich umyciem. Należy w suche i nieumyte włosy wmasować olej, zawinąć głowę w foliowy czepek lub ręcznik i po założonym czasie umyć włosy.

Inny sposób skierowany na pielęgnacje końcówek włosów polega na nie spłukiwaniu olejku, który można położyć zarówno na suche jak i na mokre włosy. Należy rozetrzeć odrobinę oleju między palcami, wetrzeć w końcówki włosów i nie spłukiwać. Ta metoda wymaga szczególnie rozsądnego dawkowania olejku, aby nie przetłuścić i zbytnio nie obciążyć włosów.

Należy pamiętać, że kosmetyczny olejek arganowy ma delikatny, ale specyficzny zapach, z powodu którego wiele osób rezygnuje z jego stosowania bezpośrednio po umyciu włosów.

Komentarze

» Zamów olejek arganowy » KOSMETYCZNY i/lub SPOŻYWCZY » Stosuj » Zdrowiej »

Najpopularniejsze wpisy »

Olejek arganowy do twarzy, skóry i paznokci

Olejek arganowy. Marokański cud...

Trądzik vs olej arganowy. Bywa różnie...DOŁĄCZ DO NAS ↓

Polub mnie

Obserwuj mnie